درباره پزشک

خدمات قابل ارائه در کلینیک

سی تی آنژیو

سی تی آنژیوگرافی

سی تی آنژیوگرافی روشی است که برای بررسی وضعیت عروق کرونر قلب بکار می رود.

در این روش ابتدا به بیمار ماده حاجب تزریق می شود و سپس تصویربرداری با سی تی اسکن و با استفاده از اشعه ایکس از بیمار انجام می شود.

از این روش می توان برای بررسی همه عروق بزرگ و کوچک بدن استفاده کرد.

بیمارانی که درد قفسه سینه یا تنگی نفس دارند و مشکوک به تنگی عروق کرونر قلب به عنوان علت این مشکلات هستند،

بر حسب تشخیص پزشک و در صورتیکه نتوان از سایر روشها مثل تست ورزش یا اسکن هسته ای بهره برد،از این روش تشخیصی استفاده می شود.

تست ورزش

تست ورزش

تست ورز ش یا تست استرس قلب یک روش قابل اعتماد برای تشخیص انسداد عروق قلب است. برای انجام این تست ، لیدهایی روی سینه بیمار چسبانده می شود که برای ثبت دائم نوار قلب حین تست ضروری هستند. سپس بیمار شروع به راه رفتن روی تردمیل می کند. سرعت و شیب دستکاه تردمیل به تدریج و طی فواصل سه دقیقه ای افزایش می یابد. با افزایش سرعت و شیب دستگاه، فشار خون و ضربان قلب بیمار به تدریج افزایش می یابد. ضربان  قلب در این تست باید به حدی تعریف شده بر اساس سن بیمار برسد تا تست ارزش تشخیصی داشته باشد. بنابراین مدت انجام تست ورزش در هر فرد متفاوت است و به سن و میزان افزایش ضربان قلب فرد بستگی دارد. با افزایش فشار خون و ضربان قلب، نیاز عضله قلب به مواد مغذی و خونرسانی بیشتر می شود. یک فرد نرمال با عروق کرونر سالم قادر به تامین این افزایش نیاز می باشد.

پزشکان متخصص

پزشکان متخصص

آنژیو گرافی

آنژیو گرافی

آنژیوگرافی یک روش تصویربرداری است که می توان از طریق آن داخل لومن عروق کرونر یا عروق خونرسان قلب را دید. عروق کرونر عروق کوچکی هستند که روی سطح قلب قرار می گیرند و خون حاوی اکسیژن و مواد مغذی را به عضلات قلب می رسانند. این روش دقیق ترین اطلاعات ممکن از عروق قلب را در اختیار پزشک قرار می دهد. در این روش یک کاتترکوچک ( لوله کوچکی که وسط آن سوراخ است ) داخل شریان می شود، سپس این کاتتر از طریق شریان اصلی ( شریان آئورت ) به سمت قلب هدایت می شود. در قلب، کاتتر در ابتدای لومن رگ های کرونر قرار گرفته و از طریق آن ماده حاجب به داخل رگ تزریق می شود. سپس تصویربرداری رادیوگرافیک با اشعه ایکس بطور همزمان انجام می شود.

متخصص قلب و عروق

فارغ التحصیل از دانشگاه تهران

دارای برد تخصصی

عضو انجمن قلب آمریکا و اروپا
هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی تهران

سکته قلبی

سکته قلبی یا انفارکتوس میوکارد یا حمله قلبی به معنی آسیب و مرگ سلول هایعضلانی قلب دراثر توقف جریان خون قلب می باشد.

دیابت

دیابت یا همان بیماری قند، یک اختلال متابولیک است که در آن توانایی تولید انسولین از بین رفته یا بدن در مقابل انسولین مقاوم می شود.

نارسایی قلبی

نارسایی قلبی زمانی رخ می دهد که قدرت انقباضی قلب کاهش یافته و قلب قادر به پمپاژ کافی خون جهت تامین نیازهای بدن نباشد.

کوارکتاسیون آئورت

کوارکتاسیون آئورت یکی از شایعترین اختلالات مادرزادی قلب است که حدود ۶-۴% بیماریهای مادرزادی قلب را شامل می شود.

فشار خون

فشار خون نرمال به فشار < 80/120 اطلاق می شود. طبق جدیدترین دستورالعمل های فشارخون، فشار خون >80/130، غیر طبیعی تلقی می شود.

سندرم متابولیک

سندرم متابولیک به مجموعه ای از شرایط و مشکلات همزمان گفته می شود که ریسک بیماری قلبی، مغزی و دیابت تیپ ۲ را در افراد بالا می برد.

فهرست
Open chat